Facebook'ta Paylaş

Giriş FormuAnasayfa "Uğur Koşar" kimdir

 

 

Yaşam üzerine fazla geldiği zaman onu zorlama,
Biraz duraksa...
Neler olup bittiğine anlam verme !
Mutlaka yanlış bir şey oldu..
Düşüncelerin ile dileklerin aynı orantıda değildi,
Ve varlığın ile buluşamadı...

Sorun yok, sadece bekle..

Güneş doğacaktır.
Rüzgar esecek ve yağmur yağacaktır.
Zorlamaya gerek yoktur, 

İzlemeye devam et..

Şahitlik güzeldir, hem olayın dışındasındır hem de içinde. Zorlamaya gerek yoktur, olması gereken her şey Varoluşun uygunluğunda kendiliğinden olur...
.

                                           "UK"

 

TTS (Theatrical Therapy System) ve Nur Terapisi'nin kurucusu olan Psikolojik Danışman ve Yazar Uğur Koşar; Tillo ( Evliyalar diyarı) şehrindendir. Kendisini fıkıh, tefsir, hadis olarak ilmi yönden geliştirmenin yanında;  Doğunun Zen öğretisi (farkındalık) ile Sufi’liğin (kalp gözüyle bakışını) harmanlayarak kendine özgü üslubuyla insanların kendi öz varlıkları ile buluşmasına böylece kalıcı bir huzurla buluşmalarına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda insanlar UK’yı Dünyanın tek Batılı Mistik’i olarak görmektedir.

 

Uğur Koşar der ki; "Ben sizi yeni bir şeyle tanıştırmıyorum, sadece  unuttuğunuz kendi özünüz ile tekrar buluşmanıza vesile oluyorum."

 

Usta,  “Yaşam matematik değil bir şiirdir ve içinde nefes aldığınız bu Hayat, beyinlerin gelişmesinden öte yüreklerin ve ruhun olgunlaşması ile gelen bir kutlama olmalıdır.” Diyerek Yaşamanın aslında bir sanat olduğunu anlatmaktadır.

O’nun görüşüne göre: Mutsuz insan yoktur, mutlu olacağına inanmayan insanlar vardır ve insanları yorgun kılan yaşam değil, taşıdıkları maskeleridir.

UK "Her soru önce kendi cevabını doğurur" sözleriyle insanların aradığı cevapların aslında kendi derinliklerinde mevcut olduğunu ifade eder.


O, yaşam yolculuğunda insanların kendilerini keşfetmeleri ve kendi derinliklerinde bulunan mevcut cevaplara ulaşmaları adına; onları sadece düşündürmeye, farkındalık kazanmalarına ve baktıklarından daha derine bakarak Yaradanın mucizelerini görmelerine- kucaklamalarına yardımcı olmaktadır.

Onun;

*Yaşam geçmiş ile gelecek arasında açmış bir çiçektir onu, sadece şimdiki anın içinde koklayabilirsin.

*Kendi hayatını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir!

*Dışarıda Mucize Arama Mucize Sensin

*Önemli Olan Hayatın Ne Zaman Son Bulacağı Değil, Onu Ne Zaman Hissederek Yaşamaya Başladığındır.

*Ben size mutlu olmayı değil, mutluluğa dönüşmeyi gösteriyorum,.

*Yaradan Kitaplarını İnsana Göndermişken, Yaradan Peygamberlerini İnsana Göndermişken, Yaradan Cennetinin Kapılarını İnsana açmışken ve O' sana Bu Kadar Çok Değer Veriyorken; Sen Nasıl Olur da Kendine Değer Vermezsin?

*Sadece yaşamın gerçekliğine uyum sağla, ruhun ağlamaya ihtiyacı varsa ağla, gülmeye ihtiyacı varsa gül, her deneyimi yaşa, kontrol etme. Şayet kontrol edersen bütün enerjini dışarıya akıtmış olacaksın. Sessiz ol ve yaşamın akışını izle o akışta gelen her şey bir mucizedir.

 

Gibi sözleri insanlara farkındalık kazandırmaya yöneliktir.

Uğur Koşar, insanlığın temel sorunlarından birini şu sözlerle ifade etmektedir:

"İnsanlar isyanda, hayat çoğu için yaşarken bitmiş durumda; çünkü hep başkalarının hayatını yaşamaktalar. Bu hayat onların değil, başka bedenlerde, başka ruhlarda hayat buluyorlar ve onlar gidince hayat da anlamını yitiriyor. İnsanlığın en büyük sorunu budur. Kendi hayatını yaşamıyorsan yaşadığın hayat senin değildir. Nasıl olabilir ki? O hayat başkasına bağlı ve o gittiğinde yahut ilgisini yitirdiğinde sen de eriyor, tükeniyorsun! Olanları izlediğinde şahit olacaksın ve o zaman varlığın farkındalıkla dolacaktır"

 

Not: Uğur Koşar birebir terapi görüşmelerini İstanbul Mimaroba'daki Ofisinde gerçekleştirmektedir. Randevu almak için burayı tıklayabilirsiniz...

 

Uğur Koşar'ın güncel paylaşımlarını www.facebook.com/ugurkosar   sitesinden takip edebilirsiniz. Siteye ulaşmak için tıklayınız

 

 


 

 

Günün Sözü

İnsanları Yorgun Kılan Hayat Değil, Taşıdıkları Maskeleridir!
Uğur KoşarDestekleyen Joomla!. Designed by: free Joomla 1.5 theme  Valid XHTML and CSS.